قاسمی افزود:  هم زمان و به موازات پیگیری توسعه تکنولوژی کشت بافت در سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در دانشکده کشاورزی و در مرکز تحقیقات، با خبر شدیم که پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به تولید نهال کشت بافت خرمای مجول شده است.

 

صبوری پور افزود: براساس این سند مقرر شد طی سه سال سرمایه صندوق‌های استان فارس به ۲۷۰ میلیارد تومان برسد ، که در این بحث هم ۶ صندوقی که در آن مقطع تشکیل شده بود یعنی صندوق استان فارس، صندوق شهرستان نی ریز، ۳ صندوق زنان شهرستان های شیراز،مرودشت و استهبان و صندوق منابع طبیعی با حدود  ۴۷ میلیارد تومان سرمایه، قرار شد این صندوق‌ها نیز افزایش سرمایه داشته باشند، به اضافه این‌که در  ۲۹ شهرستان نیز صندوق شهرستانی تشکیل شود.

 

در حاشیه این نشست ابوالقاسم شمس عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، در شیراز، با اشاره به این‌که در این نشست مسئولیت ها، وظایف و نقشی که هیئت مدیره در اداره امور صندوقها دارند، بررسی شد، گفت: اعضای هیئت مدیره به عنوان کسانی که امور صندوق را تدوین و تمدید کرده و مدیریت عالی صندوق را برعهده دارند، نقش به سزایی در توفیق و یا عدم توفیق صندوق دارند.

 

در حاشیه این نشست شهریار رستمی، مدیر تسهیلات و توسعه سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی در حوزه شهرستان به نوعی واقعی‌ترین صندوق‌های غیردولتی در این بخش هستند چرا که با آحاد جامعه کشاورزی و افراد حقیقی حوزه تولید محصولات کشاورزی سرو کار دارند.

در این راستا اعظم جهانگیری سرپرست هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی فارس

 

با اشاره به این‌که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، در دی ماه سال 1361 فرمان تشکیل گزینش را صادر فرمودند، افزود: در سال 1375، به جهت هماهنگی میان هسته‌ها و بخش‌های مختلف در گزینش کارکنان دولت، قانون گزینش به تایید شورای نگهبان رسید و بر این اساس تمامی امور مربوط به جذب، تبدیل وضعیت‌ها، انتصاب‌ها و … در تمامی مراکز دولتی منوط به اخذ نظر گزینش است.

وی افزود:  در بعضی جاها برای رفع نیازهایی نظیر آموزش، وجود بسیج ملموس است که با توجه به وضعیت بی کاری و اشتغال زایی، حضور بسیج مردمی در مناطق محروم برای رفع معضلات موجود حیاتی خواهد بود.

قاسمی با بیان این‌که در استان فارس نیز نمایندگان کشاورزان زبان گویای آن‌ها بوده، از حق و حقوق آن‌ها دفاع کرده و در تصمیم‌گیری‌ها نقش‌آفرینی، اظهار داشت: هنوز تا حد مطلوب این تاثیرگذاری فاصله زیادی داریم، باید مطالبه‌گری منطقی خود را با صدای آرام ارتقا دهید و از این فرصت در جهت ارائه راهکارها به منظور هم‌افزایی در بخش کشاورزی استفاده کنید.

 

در این همایش دکتر محمد مهدی قاسمی "رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس" طی نطق کوتاهی ضمن تبریک هفته دامپزشکی به خانواده بزرگ دامپزشکی،گفت: استان فارس در رتبه چهارم دامی ایران قرار دارد و بخش عظیمی از کشاورزان ما را دامداران پیشرو در این عرصه تشکیل می دهند.

زیر مجموعه ها