رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گفت: این سازمان از 29 اسفندماه تاکنون همزمان با رعایت قوانین و حفظ فاصله اجتماعی دو بحران هجوم ملخ و ویروس کرونا را مدیریت می کند.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از هجوم دستجات بزرگ ملخ صحرایی به شهرستان های جنوبی این استان به خصوص مُهر و لامرد خبر داد.

به گزارش زوابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی در استان فارس، علیرضا واحدی پور با اشاره به اینکه ملخ ها از بعدازظهر روز جمعه دوم اسفندماه به استان فارس وارده شده اند، گفت: با توجه به جمعیت بالا، ردیابی و مبارزه با ملخ ها توسط بخش دولتی به تنهایی امکان پذیر نیست.

وی افزود: از عموم مردم شریف و کشاورزان فهیم استان فارس خواهشمند است در صورت مشاهده هر گونه جمعیت ملخ در حال پرواز یا ساکن به نزدیکترین مرکز خدمات جهاد کشاورزی و یا سامانه 131 اطلاع رسانی کنید.

واحدی پور با بیان اینکه بهره برداران بخش کشاورزی به منظور پایش ملخ، باید مزارع و باغ های خود را حداقل دو نوبت در صبح و بعدازظهر بازدید کنند، تصریح کرد: سم پاش های شخصی باید سرویس و آماده کار باشند.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: سموم مورد نیاز به منظور مبارزه با آفت ملخ صحرایی به صورت رایگان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها در اختیار کشاورزان و باغداران قرار داده خواهد شد.

 

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: پنج نفر از فعالین بخش کشاورزی این استان؛ در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی کشور، منتخب و مورد تجلیل قرار گرفتند.

علیرضا واحدی پور رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی انواع محصول خرما و صنایع وابسته به آن و ظرفیت‌های موجود در کشور و بالطبع استان پهناور فارس در این زمینه برگزار شد. 

دومین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در شیراز گشایش می یابد

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت‌کشور، در سفر به استان فارس در حال بررسی پروژه ‌های برنامه اقتصاد مقاومتی کشاورزی این استان است.

همزمان با هفتمین گردهمایی سراسری کشت محصولات زراعی سال 99- 98 که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، از برترین‌های کشاورزی استان فارس تجلیل به عمل آمد.

در پی پخش گزارش خبری تحت عنوان "محصولاتی با کیفیت اما بر زمین مانده" از سیمای جمهوری اسلامی ایران- شبکه استان فارس و انتشار آن در شبکه های مجازی رئیس روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: افزایش بی‌سابقه قیمت برخی از محصولات سبزی و صیفی در چند ماه گذشته در بازار باعث شد کشاورزان به کشت بی‌رویه برخی از محصولات اقدام نموده و حتی شبانه اقدام به شخم اراضی زیر کشت خود کرده و اقدام به کشت صیفی جات، به ویژه گوجه فرنگی و خیار سبز کنند و بدین ترتیب از این پس با وفور این محصولات در بازارمواجه شده و متاسفانه بسیاری از کشاورزان متضرر خواهند گردید.