نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: حجت الاسلام والمسلمین خرسند یکی از چهرههای مخلص، خدمتگزار بود از این رو ویژگی‌های شخصیتی ایشان باید برای نسل جوانی که فرداها مملکت را اداره می‌کنند، بازتاب داده شود.        

به گزارش خبرنگار "پرتو امید"، آیت الله سیدرضا تقوی در سفر به شهرستان کازرون و با حضور در جمع خانواده، دوستان و مریدان شهید خرسند به سابقه آشنایی 12 ساله خود با این شهید اشاره کرد و افزود: یکی از رسالت‌های ما الگوسازی از افرادی است که شخصیتشان بر اساس ارزش‌ها شکل گرفته چرا که این الگوها می‌توانند تکیه‌گاهی برای نسل جوان در برابرتهاجم فرهنگی غرب باشند.  
وی با اشاره به اینکه شهدا سرمایه‌های مهم اجتماعی و معنوی ما هستند، بیان کرد: شهید خرسند یک روحانی بود که رسالت روحانیتی خود را به خوبی انجام می‌داد.      
به گفته آیت‌الله تقوی، امام جمعه شهید کازرون از همان آغاز معتقد بود که یک روحانی باید در عرصه­­های سیاسی و اجتماعی فعال باشد از این رو یک جریان سیاسی مطمئن و با سابقه را انتخاب و در شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی ارتقاء پیدا کرد و روز به روز تفکر، اندیشه و قدرت تحلیل وی از رویدادها و پدید‌ه‌های سیاسی و اجتماعی درخشان­تر و روشن‌تری شد و در کنار دوستان با سابقه سیاسی خوب درخشید.         
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: این شهید والامقام شأن طلبگی و روحانیت را به خوبی رعایت می‌کرد، خطیب خوب خطبه‌های جمعه بود، همیشه با مطالعه پشت تریبون قرار می‌گرفت یا بر محور خطابه خطبه می‌خواند و مردم را به تقوا توصیه می‌کرد.       
وی با بیان اینکه حجت الاسلام و المسلمین خرسند انسانی مفید، مؤثر و مخلص بود که در ماه مبارک رمضان با اقتدا به مولای شهیدش امام علی (ع) با تن خونین به ملاقات خداوند شتافت، تصریح کرد: او صاف و زلال بود، بدون هیچ حاشیه و در پیرامونش هیچ مسئله ای وجود نداشت، این بسیجی با سابقه سه بار مجروحیت در جبهه تا مرز شهادت هم پیش رفته بود.       
آیت‌الله تقوی با اشاره به اینکه مردم خوب کازرون شهر ایمان، شهرانقلاب، شهر دین و دیانت پدری مهربان و راهنمایی دلسوز را ازدست دادند، افزود: من به همسر مقاوم، مؤمنه وهمراه آن شهید و فرزندان خوب، معتقد، متدین و با صفایش تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.   
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد راه این شهید بزرگوار ادامه پیدا کند، مواعظ و راهنمایی‌هایش همچنان در گوش‌ها باشد و در آینده هر فردی که در مسند امام جمعه کازرون  قرار گیرد در جهت تقویت فرهنگ اسلامی همین راه را با قدرت و قوت ادامه دهد.