رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در هفته جهاد کشاورزی، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به فارس می‌آیند و از پروژه های اولویت دار در مناطق مختلف این استان بازدید کرده و جلسه مشترک شورای کشاورزی، ستاد احیاء تالاب و شورای حفاظت منابع آب  استان فارس به ریاست استاندار محترم و با حضور این نمایندگان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی‌پور یادآورشد: هفته جهاد کشاورزی فرصتی است تا با ارائه دستاوردها و عملکردهای بخش کشاورزی، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در "بیانیه گام دوم انقلاب"  حرکت کنیم و با به‌کارگیری از ظرفیت‌های گسترده بالقوه و بالفعل بخش کشاورزی "رونق تولید" را رقم بزنیم.

وی با اشاره به اینکه 27 خردادماه مصادف با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی ، روز جهاد کشاورزی نامیده شده، افزود: از 21 خرداد ماه هفته جهاد کشاورزی آغاز می‌شود و شعار این هفته در سال جاری "جهادکشاورزی، رونق تولید و امنیت غذایی" است. 

به گفته وی مراسم‌های این هفته با تاکید بر تبيين عملکرد و دستاوردهاي بخش کشاورزي، حضور جوانان و ایده هاي نو و پيشينه فرهنگ مدیریت جهادي برگزار می‌شود.

واحدی‌پور با بیان اینکه آغاز هفته جهاد کشاورزی با گلباران قبور شهدای جلیل القدر و تجدید بیعت با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) آغاز می‌شود، گفت: ملاقات مردمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، معاونان، مدیران کل ادارات وابسته و سایر مسئولان این سازمان و مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها روز جمعه 24خرداد قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مصلای شیراز و سایر شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نقش محوری بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور، تبیین جایگاه این بخش را از دیگر برنامهها دانست و افزود: در این راستا کنفرانس خبری و نشست‌های تخصصی برگزار خواهد شد.

واحدی‌پوردر ادامه  با اشاره به نامگذاری روزهای هفته جهادکشاورزی، گفت: روز اول سه شنبه 21 خرداد ماه به نام رونق تولید، اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و مدیریت جهادی در بخش کشاورزی، روز دوم به نام رونق توليد، حمايت از سرمايه انسانی، جوامع عشايري و روستايی و تشكل هاي كشاورزي، روز سوم به نام رونق توليد، ارتقاءتوليد و توسعه اقتصاد كشاورزي، روز چهارم به نام رونق توليد، جذب سرمايه و حمايت از كار و اشتغال در بخش كشاورزي، روز پنجم به نام رونق توليد، ارتقاء بهروري، حفظ منابع پايه، آب، خاک وانرژي، روز ششم به نام رونق توليد، امنيت غذايی و خودكفايی در توليد محصولات كشاورزي و روز هفتم مصادف با روز27 خردادماه به نام  رونق توليد، در طليعه گام دوم انقلاب و تجديد بيعت با آرمان هاي حضرت امام خمينی (ره) نام گرفته است.

وی افزود: دیدار رئیس سازمان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، معاونین و مدیران این سازمان با خانواده های محترم شهدا و جانبازان عزیز 8 سال دفاع مقدس از دیگر برنامه های تدارک دیده شده می باشد. 

واحدی پور در خاتمه فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی را به تمام همکاران شاغل و بازنشسته و ایثارگر خانواده بزرگ جهاد کشاورزی در جای جای این استان پهناور تبریک گفت.