رئیس دفتر محیط زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: صنایع بخش کشاورزی جهت شرکت در جشنواره صنایع سبز در سامانه  http://iranemp.ir ثبت نام نمایند.

به گزارش روابط عمومی دفتر محیط زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی فارس، محمد مهدی غیاثی ضمن اشاره به این که صنایع سبز به صنایعی اطلاق می شود که در تولیدات خود روش های سازگار با محیط زیست را به کار می گیرند و یا محصولات سازگار با محیط زیست تولید می کنند بیان نمود هدف از برپایی جشنواره صنایع سبز، ایجاد نگرش زیست محیطی در میان صاحبان صنایع و ارتقاء و گسترش فرهنگ زیست محیطی و ایجاد فضای تبادل تجربیات و دستاوردهای زیست محیطی بین صنایع می باشد.

غیاثی عنوان نمود: معیارهای انتخاب صنایع سبز شامل عدم قرارگیری نام واحد در فهرست صنایع آلاینده سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1399، بهبود سیستم های پالایش و کنترل آلاینده ها، مدیریت بازیافت مواد زائد، جایگزینی انرژی های پاک، اخذ گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی ISO 14000 و اخذ گواهینامه استقرار نظام ایمنی و بهداشت OHSAS 18000، توسعه فضای سبز، مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی، ارتقاء سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد و کاستن اثرات منفی و ضایعات صنعت بر محیط زیست می باشد. مهلت ثبت نام در همایش تا 30 آبان ماه می باشد.

این مقام مسئول اظهار کرد: کشت و صنعت دامپروری پگاه در سال 1398 به عنوان صنعت برگزیده در همایش صنایع سبز انتخاب گردید.