به منظور اعطای تسهیلات سرمایه در گردش مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه؛ شعب (مشمول) بانک کشاورزی استان فارس، روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ( پنجم و ششم خردادماه) باز است.

ساعات کار شعب روز پنجشنبه پنجم خردادماه تا ساعت ۱۸ بدون توجه به تعطیلی به هر عنوان و روز جمعه ششم خردادماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ است، در ضمن کارکنان تا زمان حضور مشتریان در شعب کماکان به خدمات‌رسانی خود ادامه می‌دهند.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس

 

 

برداشت 500 هزار تن گندم در فارسجمالی با بیان این که برداشت گندم هم اکنون به شهرستان های میانوند استان رسیده است افزود: بر اساس مصوبه دولت، امسال هر کیلوگرم گندم با قیمت 11 هزار و 500 تومان از کشاورزان خریده می شود.
وی گفت: بهای گندم خریداری شده از کشاورزان در ابتدای برداشت محصول بین 24 تا 48 ساعت و در زمان اوج برداشت این محصول در استان به دلیل افزایش حجم خرید، حداکثر تا دو هفته بعد از تحویل گندم پرداخت می شود که نسبت به سال های گذشته سرعت پرداخت گندم بها افزایش چشم گیر داشته است.
مدیرکل غله فارس با بیان این که هم اکنون بیش از 170 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریده شده است ادامه داد: پیش بینی شده است تا پایان فصل برداشت گندم، 500 هزار تن گندم از این کشاورزان خریده شود.
جمالی گفت: 134 مرکز خرید گندم در استان فعال است که گندم خریداری شده را برای ذخیره کردن، به هفده سیلوی دایم در استان فارس منتقل می کنند.
وی نیاز گندم استان فارس را 500 هزارتن بیان کرد و افزود: با توجه به تولید گندم باکیفیت در جنوب و مرکز استان، نیاز گندم فارسی ها توسط گندم خریداری شده از کشاورزان استان تامین می شود.
برداشت گندم در استان فارس تا پایان تیرماه ادامه دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با عنایت به اهداف دولت سیزدهم در خصوص لزوم حمایت از واحد های تولیدی به ویژه برای تامین محصولات اساسی شیر و گوشت اعطای تسهیلات حمایتی سرمایه در گردش دام و طیور و آبزیان با مشارکت بانک کشاورزی انجام می گیرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در فضای فعلی جزو کشورهای برتری هستیم که داریم غذای سالم تولید می کنیم اما از این ظرفیت ها و قابلیت ها استفاده نمی کنیم.

 

فناوری های دانش باید در واحد های تولیدی جاری شود

مجتبی دهقان پور در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی این صنعت در شیراز برگزار شده بود، تصریح کرد: معتقد هستیم که امروز آنچه که می‌تواند برتری در واحد های تولیدی ایجاد کند دانش و اطلاعات است.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ها آخرین یافته های تحقیقاتی و علمی خودشان را در نمایشگاه معرفی می کنند، اظهار کرد: ما هم به عنوان بخشی از دولت باید فناوری ها و  دانش مرتبط با حوزه های تولیدی را پیگیری و تصحیح کنیم، این یکی از رویکردهایی است که دنبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه 143 شرکت در نمایشگاه مذکور حضور داشته اند، ابراز کرد: اعتقاد دارم اگر حتی تعداد اندکی از این شرکت ها بتوانند با بخش اجرا و تولید مرتبط شوند و خدمات خود را ترویج دهند، می توانیم باعث کاهش هزینه تولید و افزایش تولید محصول بشویم، در این صورت می توانیم بگویم که نمایشگاه داری اثر بخشی است.

او با بیان اینکه سعی خواهیم کرد از ظرفیت شرکت های که در این نمایشگاه حضور دارند استفاده کنیم، عنوان کرد: ما در بخش دولتی توان مادی محدودی داریم اما بایستی از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

به گفته وی؛ بر اساس تمهیداتی که در نظر گرفته شده سعی می‌کنیم شرکت هایی که واقعا حرفی برای گفتن دارند و از نوآوری و فناوری هایی برخوردارند که می تواند باعث تحول در بخش کشاورزی شود برای برگزاری کلاس های آموزشی بهره بگیریم؛ این بهترین گزینه است.

دهقان پور افزود: در سازمان جهاد کشاورزی طرحی تحت عنوان طرح افزایش ضریب نفوذ دانش طراحی کرده ایم که در سطح وزارتخانه و سازمان تات در حال پیگیری آن هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از رایزنی با هیات های تجاری دو کشور عراق و قطر در حاشیه برگزاری نمایشگاه خبر داد و گفت: هیات عراقی اعلام کردند که به طور مشخص در بحث دریافت محصولات لبنی و مسائل مرتبط با شیر و فرآورده های آن آمادگی این را دارند که بازارهای هدف را برای تولیدکنندگان استان فارس باز کنند.

وی به بحث صادرات دام براساس رایزنی با طرف قطری نیز پرداخت و تصریح کرد: اعلام آمادگی کردیم که حاضر هستیم در سال صد هزار راس دام را از استان فارس تامین و ارسال کنیم؛ این یک فرصت بسیار خوبی است برای تولیدکننده ما تا بتواند تولیدات خود را با قیمت بالاتری عرضه کند.

 نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان در محل شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته شیراز میزبان محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جمعی از معاونین و مدیران و کارشناسان جهاد کشاورزی و غرفه داران و تولید کنندگان حاضر در این نمایشگاه بود.

نمایشگاه دام شیراز

نمایشگاه دام شیراز 1

نمایشگاه دام شیراز 2

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سید حسین حسینی در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات صنعت دام، طیور و آبزیان که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین المللی این صنعت در شیراز برگزار شده بود، تصریح کرد: اعتقادمان این است که تولید ما باید به قدری باشد که بتواند در رقابت قوی در حوزه صادرات وارد شود.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه تا کنون بر روی 29 نسل از مرغان بومی در مزرعه مطالعاتی شمس آباد عملیات اصلاح نژادی و رکورد گیری انجام شده است، گفت: تا کنون افزایش قابل توجهی در صفات تولیدی اقتصادی مرغان بومی حاصل شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: خرید گندم و ذخیره آن تنها و فقط بر عهده دولت است و کشاورزان هم باید گندم تولیدی را به مراکز دولتی تحویل دهند.

زیر مجموعه ها