معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: به منظور اجرایی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بالاخص اجرای کامل پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی استان فارس سند پیشران توسعه این استان  توسط استانداری با همکاری دستگاه های اجرایی تهیه و با دستور رئیس جمهوری ابلاغ شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: بر اساس آمارگیری که از تاریخ ششم الی بیست و پنجم مهرماه در استان فارس همزمان با کل کشور صورت گرفت، کلنی ها و میزان تولید عسل نسبت به سال گذشته در این استان افزایش 30درصدی داشت.

بر اساس پیش بینی های فائو و سازمان حفظ نباتات کشور، امکان حمله ملخ های صحرایی در سال جاری نیز به 10 استان کشور از جمله استان فارس وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: احتمال حمله ملخ ها به این استان از بهمن ماه وجود دارد و پیش بینی می شود در سال جاری حدود 60 هزار هکتار از عرصه های زراعی، باغی، جنگلی و مرتعی استان مورد حمله این آفت قرار گیرد درحالی که سال گذشته با ملخ صحرایی در سطحی حدود 45 هزار هکتار مبارزه انجام شد.

حسین پژمان با اشاره به اینکه برای مبارزه با ملخ‌ها حداقل 3.6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تامین به موقع منابع مالی در امر مبارزه ضرورت دارد، تصریح کرد: خرید سمپاش های جدید توربولاینر، تامین سموم مناسب سمپاش‌های یو ال وی و اجاره خودرو از مهم ترین نیازها است.

وی افزود: درصورت هجوم شدید ملخ و در شرایط خاص آفت در سال زراعی جاری نیاز به مبارزه هوایی است از این رو 25 فرودگاه در14 شهرستان جنوب و جنوب شرق استان آماده بهره برداری به منظور مبارزه هوایی است.

به گفته پژمان؛ منبع ظهور و حمله احتمالی آفت ملخ در فصل زراعی پیش رو از سه کانون پاکستان-هند، عربستان سعودی و همچنین جمعیت ناشی از باز شدن ذخیره تخم‌های گذاشته شده آفت در هجوم به مناطق مختلف کشور در فصل بهار و تابستان گذشته خواهد بود.

این مقام مسئول ابراز کرد: احتمال حمله ملخ به سایر نقاط استان فارس وجود دارد از این رو آموزش کارشناسان همه شهرستان ها به منظور با آفت ضروری است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از مهم ترین اقدامات انجام شده به منظور مبارزه با آفت در فصل زراعی جدید، تشکیل ستاد گیاه پزشکی استان با حضور رحیم آزادی مدیرکل بحران استانداری فارس و اعلام نیازهای اعتباری مبارزه با آفت و برگزاری دوره ملی روش های نوین پایش و مبارزه با ملخ در استان فارس با حضور 20 نفر از کارشناسان حفظ نباتات استان فارس و حدود 80 کارشناس 10 استان مورد حمله سال گذشته برشمرد.

پژمان؛ راه اندازی آمادگاه مبارزه با ملخ صحرایی در شیراز و تجمیع همه امکانات موجود از جمله دستگاه های سم پاش در آمادگاه و تامین بخشی از سموم مورد نیاز از دیگر اقدامات مهم دانست.

 

نهاده های تولید از جمله  ذرت، کنجاله سویا و جو با ذخایر مناسب و بدون تغییر قیمت قابل عرضه است، به همین علت و دلایل زیر هیچ گونه افزایش قیمت محصولات کشاورزی به بهانه اصلاح بنزین پذیرفتی نیست و تخلف محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس محمد مهدی قاسمی در جلسه  هماهنگی مدیران سازمان جهادکشاورزی استان فارس تصریح کرد:  با عنایت به اینکه عمده حمل و نقل بخش کشاورزی بر پایه خودروهای گازوئیل سوز هست و این حامل انرژی اصلاح قیمت نداشته است و نیز در مورد خوردهای وانت بنزینی (خودروهای حمل شیر و تره بار) سهمیه ابلاغی فعلی که مربوط به آبان ماه است و در روزهای پایانی آن قرار داریم این میزان  پاسخگوی نیازشان خواهد بود و نباید مشکلی در رابطه با افزایش هزینه حمل و نقل وجود داشته باشد.

او افزود: از سوی دیگر ان شاءالله شاهد اثرات غیر مستقیم افزایش قیمت بنزین، بر هزینه های آحاد جامعه از جمله بهره برداران بخش کشاورزی، از محل درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین خواهیم بود که به این عزیزان پرداخت می گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها و تشکل های بخش کشاورزی موظفند افزایش احتمالی قیمت خدمات ارائه شده به بهره برداران  این بخش را رصد کرده و موارد افزایش قیمت ها را سریعا گزارش داده و پیشنهادات لازم را اعلام کنند همچنین  مردم عزیز و به ویژه بهره برداران زحمتکش بخش کشاورزی  می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف وافزایش قیمت باسامانه تعذیرات حکومتی به شماره135یا شماره تلفن124 ( سازمان صمت) و یا سامانه ۱۳۱ (سازمان جهاد کشاورزی فارس )تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیامکی این سازمان به شماره ۳۰۰۰۷۹۵۷۹۵۰۲۲۲ مورد مربوطه را با ارسال پیام اعلام نمایند.

این جلسه به ریاست محمد مهدی قاسمی رئیس این سازمان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان، معاونین، مدیران ستادی و مدیران کل دستگاه های وابسته به این سازمان برگزار شد و تعدادی از مدیران به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: بحث آموزش یکی از محورهای اساسی در حوزه منابع انسانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمدرضا طلایی در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و منابع سازمان های جهاد کشاورزی منطقه ۲ کشور در شیراز با بیان این مطلب، افزود: حوزه منابع انسانی ظرافت های خاصی دارد و برای دستیابی به نتیجه مطلوب در این حوزه باید با برنامه ریزی پیش رفت زیرا در غیر این صورت نتیجه معکوس خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره در حوزه نیروی انسانی اقدامات مهمی انجام شده است.

طلایی با اشاره به این که معاونین توسعه مدیریت و منابع در سازمان جایگاه ویژه ای دارند، گفت: مسئولیت هرگونه تغییر و تحول در راستای توسعه نیروی انسانی در وزارتخانه و سازمان های تابعه و وابسته بر عهده معاونین توسعه مدیریت و منابع است بنابراین چنین نشست‌هایی باید خروجی مناسبی داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که هر سازمان با تحول گرایی می تواند در رسیدن به اهداف خود موفق عمل کند، تصریح کرد: باید از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، فناوری های نوین و توانمندی‌های بیرونی در حوزه تحول سازمانی و توانمندسازی نیروی انسانی بهره گیری شود.

وی با اشاره به این که مشارکت، ایده پردازی و پیشنهاد درباره موضوعات مرتبط با نیروی انسانی از وظایف معاونین توسعه مدیریت و منابع است، گفت: با نظارت بر تمامی سطوح سازمانی باید در راستای نخبه پروری اقدام شود و در این جلسات و گردهمایی ها باید ایده های نو ارائه گردد زیرا برای ما مهم خروجی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از فنآوری های نوین در حوزه این معاونت تاکید کرد و افزود: ظرف دو ماه سامانه یکپارچه معاونت توسعه مدیریت و منابع راه اندازی می شود.

وی با اشاره به این که یکی از مشکلات ما احکام کارگزینی است که نسبت به سایر دستگاه‌ها کمتر است، اذعان کرد: اگر در بیمه تکمیلی یکپارچه عمل کنیم بهتر می توانیم خدمات بگیریم.

بر اساس این گزارش، در حاشیه این گردهمایی از کتاب نقشه راه منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و جمعی از مسئولان استانی رونمایی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: کارشناسان و محققین در محافظت از سطح کشت شده کلزا در مراحل داشت از جمله تغذیه مناسب، مبارزه با عوامل خسارت زا و همچنین مرحله برداشت در کنار کلزاکاران باشند چرا که بهترین ترویج در کشت کلزا گرفتن عملکرد مقبول از سطح کشت شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی با بیان اینکه بایستی آمار بازدیدکنندگان از این سایت پایش و مورد نقد و بررسی قرار داده شود افزود: سند توسعه گیاهان دارویی؛ برای شیرین بیان آماده شده است و نیازمند حرکت بهتری در این حوزه هستیم و همچنین بایستی سند توسعه گیاهان دارویی به تفکیک محصولات مختلف را داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: طرح تولید انبوه، عرضه و توزیع محصولات کشاورزی گواهی شده و استاندارد از ابتدای سال ۱۳۹۹ اجرایی خواهد شد.

زیر مجموعه ها