مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: جلسه تعالی سازمان و مسئولیت های اجتماعی در مدیریت حوزه ریاست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، عبدالرحیم پیشکار افزود: مباحث مرتبط با لزوم حرکت در مسیر تعالی (چرا تعالی)، تعاریف و مصادیق تعالی، تشریح مدل تعالی و معیارهای آن و چگونگی ارتباط معیارهای توانمندساز و نتایج از جمله موارد مهم تعالی است.

وی تاکید کرد: برای جاری سازی تعالی سازمانی لازم است تا همۀ همکاران در تمامی سطوح به صورت هم دل و یک زبان، ضمن اعتقاد کامل به موضوع، نسبت به کارگیری همۀ ارکان آن اقدام نمایند.

این مقام مسئول ضمن تأکید به آگاهی از اهداف و کلیات مبحث تعالی بیان کرد: انسان نمی تواند از دنیا و علم و پیشرفت عقب بماند و توجه به شاخص های توسعه در تمام زمینه ها لازم است و مبحث تعالی باید در تمام مراحل زندگی انسان وجود داشته باشد و نگاه برنامه ای، علمی و سیستماتیک بر امور لازمۀ حرکت توسعه ای است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از الزامات مدل تعالی در بخش نتایج، معیار 8 نتایج جامعه است که برای تحقق اهداف آن تیم مسئولیت­های اجتماعی در سازمان تشکیل شده است که از دستاوردهای این تیم در سال 98 می توان به طراحی مدل مدیریت مسئولیت های اجتماعی، ممیزی داخلی سیستم مدیریت مسئولیت­های اجتماعی براساس استاندارد ایزو 26000 و تدوین کتاب مسئولیت های اجتماعی اشاره نمود.

وی بیان کرد: تعدادي از مشاركت­هاي اجتماعي در سازمان با اهداف فرهنگ ­سازي و  ايجاد بستري براي كمك به ديگران، پاكيزه­ سازي محيط­ زيست و پايبندي به ارزش­هاي ملي و مذهبي شامل: فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه توليد محصول سالم، عضويت 6/55 درصد از كل كاركنان سازمان و شهرستان­ها در خيريه انفاق، مشاركت 10 درصد كل كاركنان سازمان در اهداء خون، كمك به سيل ­زدگان و زلزله­ زدگان با ايجاد ايستگاه­ هاي مهرباني در استان و شهرستان­ها و ... است.

در ادامه مدیر حوزه ریاست به تعدادي از برنامه هايي كه در دستوركار سال جاري تیم قرار دارد از جمله  بازديد مديران و مسئولان سازمان از پارك سلامت روان، ايجاد ارتباط با تيم مسئوليت­هاي اجتماعي اتاق بازرگاني با هدف كار مشترك، آموزش­هاي بازپروري زندانيان در زمينه كشاورزي و میزبانی از مدارس برای بازدید از مزارع بدون کود، سم و گلخانه ها اشاره نمود.