نماینده فائو در ایران از نتایج این نشست را دستیابی به ایده‌های بسیار خوب در جهت تدوین برنامه‌ها یش دانست و گفت: به عنوان مثال حفظ پایداری تولید مرکبات به منظور تامین امنیت غذایی و تغذیه سالم از جمله دیدگاه‌های حاصله بود.

وی با اشاره به این‌که  مدت زمان کوتاهی است که در ایران فعالیت خود را آغاز نموده و به منظور اعمال سیاست‌های  سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) باید احاطه کامل به موضوعات داشته باشد، تصریح کرد: چارچوب همکاری بین المللی فائو پروژه محور است و در حال حاضر نیز پروژه‌هایی از جمله مدیریت منابع آب، بهبود تولید دانه‌های روغنی و آبزی‌پروری برای بهبود تولید ماهی قزل‌آلا را در دست اجرا دارد.
او افزود: ما با سازمان جنگل‌ها پروژه‌ای را در زمینه مدیریت آبخیزداری در حال انجام داریم که هدف آن دید یکپارچه به کنترل آب و منابع آبخیزداری در ایران است تا تغییر الگوی بارش، سیلاب‌ها،  تخریب و فرسایش خاک مدیریت و کنترل شود که این پروژه در حال نگارش است و شامل کنترل سیلاب، کنترل فرسایش خاک و کنترل رانش زمین می‌شود.
بودِکِر در ادامه با اشاره به پروژه بهره‌وری تولید گندم یا پروژه ایران –سیمیت، گفت: ادامه فعالیت این پروژه از این پس با عنوان پروژه ایران- فائو و به مدت 5 سال خواهد بود.

این مقام مسئول به تغییرات اقتصادی و ژئوپلتیکال جهانی اشاره داشت و یادآورشد: این تغییرات باعث شد سند پروژه ایران سیمیت با هدف اطمینان از پیشرفت پروژه در شرایط فعلی و تامین امنیت غذایی و مواد مغذی در رژیم غذایی انسان‌ها بازخوانی شود.
او با بیان این‌که پروژه ایران-سیمیت اصلاح نباتات و کشاورزی حفاظتی را دنبال می‌کند، افزود: در برنامه‌ریزی جدید قالب پروژه ایران سیمیت ثابت می‌ماند و مواردی شامل سیاست‌ گذاری‌های کلی کشت به خصوص با نگاه به ترویج، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، توانمندسازی سازندگان ماشین‌آلات به‌نژادی و حفاظتی به این طرح اضافه می‌شود.
نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در ایران در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این‌که اخذ تصمیمات کشاورزان بسیار هوشمندانه است،یادآورشد: تدوین برنامه‌های کشاورزی از سوی این سازمان با در نظر گرفتن چالش‌ها و ریسک‌های پیش‌رو انجام می‌شود چرا که کشاورزی با فرصت معیشت مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط است.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، هدف از این نشست را معرفی پتانسیل‎ها و ظرفیت‎های این استان به عنوان قطب کشاورزی کشور دانست و افزود: در این نشست اقداماتی که در تعاملات بین المللی امکان انجامش وجود دارد ارائه شد و با توجه به این‌که نماینده فائو در مراحل اولیه کار قرار دارد، این نشست در تدوین چارچوب و تعاملات راهگشا خواهد بود.
محمد مهدی قاسمی با اشاره به این‌که جهاد کشاورزی استان فارس یکی از سازمان‌های پیشرو در بکارگیری تکنولوژی‌های نوین است، افزود:  به عنوان مثال دفتر فن‌آوری‌های نوین در سایر سازمان‌های کشاورزی کشور مشابه ندارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان این‌که به کارگیری IT  و ICT  را در رأس فعالیت‎‌های خود قرار داده‌ایم، تصریح کرد: این استان در ارائه و به کارگیری مکانیزاسیون در کشاورزی پیشرو بوده و از جمله تکنولوژی تسطیح لیرزی از این استان به سایر استان‌های کشور انتقال داده شده است.
او افزود: در تامین محصول سالم و گواهی شده که با سلامت مردم در ارتباط هست اقدامات و برنامه‌هایی خوبی در فارس صورت گرفته و آمادگی تبادل تجربه را داریم.
قاسمی تاکید کرد: آمادگی انجام تعاملات گسترده‎ای با فائو را داریم و امیداوریم در شرایط فعلی کشور، از ظرفیت فائو در تامین تجهیزات به اجرای پروژه‌های مختلف کمک شود. روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان فارس