مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان این‌که تکریم ادامه خدمت بر اساس مسئولیت پذیری است، گفت: در تغییرمسئولیت‌ها، هر فرد با ارائه فکر و ایده نو، تحول هم بوجود خواهد آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن قائمی روز پنج‌شنبه 22 فروردین ماه، در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس، یادآور شد:  خداوند در آیه ۷۲ سوره احزاب می‌فرمایند: امانت (تکلیف) را بر آسمان‌ها و زمین عرضه داشتیم، پس آن‎ها بر اثر بی‌لیاقتی از پذیرش آن فرار کردند و از آن ترسیدند و انسان آن را به دوش کشید؛ از این رو به تعبیر قرآن انسان از بدو خلقت مسئول بوجود آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین قائمی با اشاره به این‌که به فراخور مسئولیتی که برعهده می‌گیریم وظیفه‌مند می‌شویم، افزود: برخی از مفسرین مسئولیت را تکلیف می‌دانند، تکلیف باید در حد اعلی انجام شود و در پایان مسئولیت هر فرد باید جوابگو خدا و خلق باشد چرا که در پی رضایت خلق رضایت خداوند است.

وی تصریح کرد: خوشحالی وسرور برای فردی است که پس از پایان عمر مسئولیتش بداند مسئولیت را در حد توان خودش انجام داده است.

این مقام مسئول گفت: امام سجاد(ع) درباره مسئولیت انسان در قبال خویشتن می فرماید؛ نیروهای [و استعدادهای] خود را تنها در پیروی از روش خدایی به کارگیر و تا آخرین حد توانایی خود، وجودت را به کمال برسان تا اطاعت گر خدا باشی که در غیر اینصورت اطاعت خدا نکردی.

وی افزود: خداوند انسان را مختار آفرید که در خلال مسئولیت پذیری کارهایی را بپذیرد که از عهده آن کارها برآید.

این مقام مسئول یادآور شد: تنها چیزی که در پایان مسئولیت ما را راضی نگه می‌دارد که خودمان محاسبه‌گر باشیم که این مهمترین اصل است.

حجت الاسلام و المسلمین قائمی با اشاره به این ‌که امسال به تعبیر مقام معظم رهبری سال رونق تولید است، تاکید کرد: از خداوند تبارک و تعالی خواستارم همه افراد با مدیریت خوب در مناصبی که بر عهده گرفتند در  جهت رونق تولید گام برداشته تا از این پیچ تاریخی هم گذر کنیم.