معاون هیئت مرکزی گزینش وزارت جهاد کشاورزی با بیان این‌که کار گزینش گرفتن اشکال نیست، گفت: گزینش با هدف پیشگیری  به عنوان فیلتر و بازوی سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مراسم تکریم و معارفه مدیرجدید هسته گزینش این سازمان با حضور مجید حکیمیان معاون هیئت مرکزی گزینش وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم حکیمیان از بین منابع ساختاری، مالی و اعتباری، دستورالعمل و قوانین مقررات، منابع انسانی را مهمترین برشمرد و یادآورشد: بیشترین دغدغه هر مدیر باید انتخاب نیروی متخصص با مهارت کافی باشد نیرویی که سیستم باور بوده و با انگیزه شخصی عمل نکند.

وی افزود: گزینش با تایید انسان‌های خیرخواه، باید اصلاح‌گر بوده و به سمت تکمیل برود از این رو گزینش کار بسیار پیچیده‌ای در حوزه انسانی دارد.

 حکیمیان با اشاره به این‎که در گزینش تدین، امانت‌داری، ظاهرتاثیرگذار، رفتارها و اصالت بررسی می‌شود، تصریح کرد: نیاز است مدیران با گزینش همکاری داشته و ویژگی‌های مدنظر برای کارکنان هر حوزه را به گزینش انعکاس دهند.

این مقام مسئول گفت: اگرچه شناسایی ضعف کارکنان و تلاش در جهت بهبود برعهده گزینش است، اما حمایت اصلاحی مدیران، لازمه رفع نقاط ضعف کارکنان است.

حکیمیان با بیان این‌که امروزه به دنبال گزینش پیشرو هستیم، تاکیدکرد: در این نوع گزینش نقاط قوت، ضعف و قابل بهبود نیروی انسانی بررسی و قبل از استخدام و شکل‌گیری رفتار کاری به مدیران منعکس شود تا روند اصلاحی انجام شود و مجبور به حذف نیرو نشویم.     

در ادامه این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، یادآورشد: بر اساس ارزیابی های هیئت مرکزی گزینش وزارتخانه، جایگاه هسته گزینش این سازمان به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء پیدا کرده است.

محمد مهدی قاسمی با بیان ‌این‌که نیروی انسانی سرمایه اصلی هر سازمان وگزینش درگاه ورودی این سرمایه است، گفت: در جهاد کشاورزی به عنوان نهاد انقلابی اهمیت این موضوع پررنگ‌تر است از این رو مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان یک مدیریت تاثیرگذار و الگو به همگان معرفی شده است.

وی با اشاره به این‌‎که در کشور هر زمان نیاز به حرکت جهادی است از افراد جهاد کشاورزی استفاده شده، افزود: افرادی که در این حوزه هستند باید شاخص‌های لازم وتوانمندی‌های کافی را از ابعاد مختلف داشته تا بتوانند ادامه دهنده این راه باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: همه افراد از همه جوانب کامل نیستند، بنابراین افرادی که در شاخص‌های ارزیابی امتیاز کافی کسب نکردند باید با برنامه‌های آموزشی و فرهنگی بدو و حین استخدام تقویت شوند و گزینش در این راستا باید با سایر نهاده‌های فرهنگی و آموزشی همکاری کند.

قاسمی تاکید کرد: هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مانند سایر حوزه‌های این سازمان باید بهبود مستمر را دنبال کند.

در ادامه این مراسم مدیر جدید هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به این‌که مقام عظمای ولایت جایگاه گزینش را به خوبی تبیین کردند، یادآورشد: معظه له فرمودند: رد یک صالح به قدر جذب یک ناصالح سنگین است شاید هم سنگین تر ، دو طرف قضیه دشوار است و در جای دیگر رهبر انقلاب اسلامی به مدیران توصیه کردند که به‌گزینش به چشم رقیب و مانع نگاه نکنند به چشم بازو، وسیله کار، چشم بیننده و گوش شنونده در پیدا کردن آدم های کارآمد نگاه کنند.

فردین زمانی گفت: اصول حاکم بر گزینش شامل امانت‎داری، سرعت عمل و هماهنگی به عنوان شاخص‌های مهم ارزیابی پررنگ‌تر از گذشته در دستور کار هسته گزینش قرار خواهد داشت و تحقق اهداف این هسته نیاز به همدلی همه همکاران دارد.

وی افزود: هدف ما رفتار کرامت‎مدار و پرهیز از اعمال سلایق شخصی است چرا که در شرایط حاکم بر جامعه با توجه به  هجمه‌های دشمن، مباحث تحریم و جنگ نرم، یک رفتار نسنجیده ممکن است افراد را نسبت به نظام بدبین کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: رویکرد مدیریت ما، مدیریت مشارکتی و بررسی پرونده‌ها بر اساس شاخص‌های قانون و ارزش‌های انقلابی است که هم مدافع حقوق همکاران و هم مدافع نظام باشیم تا آسیبی به خانواده، جامعه و نظام وارد نشود از این رو تقاضا می‌شود همکاران گزینش را خانه خود بدانند و مسائل و مشکلات را مطرح کنند.

مدیر جدید هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد:  این هسته در راستای تعالی سازمانی و تعالی نظام گام برمی‌دارد.

گفتنی است: در این جلسه فردین زمانی به عنوان مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس معرفی و از زحمات اعظم جهانگیری که پیش از این سرپرست و هم اکنون عضو این هسته است، تقدیرشد.