استاندار فارس گفت: بی تردید ادامه دادن روش های قدیمی در حوزه دامپروری، دامداری و کشاورزی راهگشا نیست از این رو باید به سمت علمی کردن امور و استفاده از دانشمندان، دانشگاهیان و متخصصان این حوزه ها حرکت کنیم.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، عنایت الله رحیمی در دیدار با مدیرکل دامپزشکی و جمع شورای نظام دامپزشکی به مناسبت روز دامپزشکی، با اشاره به اینکه دامپروری و کشاورزی تجربه و ظرفیت بومی ساکنان استان فارس است، افزود: موضوعاتی همچون دامپروری، اصلاح نژاد، استفاده از گونه ها و نژاد های برتر و بهینه که بازدهی بیشتری دارند در حوزه دامپزشکی تعریف شده و دستیابی به آن از مسیر پژوهش و تحقیق و دانش می گذرد.

 وی  با اشاره به اثرگذاری علم دامپزشکی در سلامت جامعه بر لزوم توجه جدی به گسترش نظارت ها و حرکت به سمت دانش و فناوری های نوین تاکید کرد.

رحیمی از متولیان دانشکده دامپزشکی نیز خواست، شرایط حضور اساتید، متخصصان و دانشجویان این دانشکده در نقاط مختلف استان و ارائه خدمات تخصصی به دامداران را فراهم کنند.

استاندار فارس افزود: در صورت نیاز فرمانداری ها مکلف به همکاری در این زمینه خواهند شد.

وی همچنین حضور متخصصان حوزه دامپزشکی در کنار تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش را موثردانست و خاطرنشان کرد: این افراد می توانند در قالب سهامدار و شریک  و یا به عنوان ناظر در مجموعه ها حضور داشته باشند.

سرم سازی رازی صادرات را در دستور کار قرار دهد

رحیمی با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های مرکز سرم سازی رازی ، از مسئولان این مجموعه خواست ظرفیت های موجود را اعلام کنند تا موضوع واردات داروها و واکسن های تولیدی این مرکز در سطوح ملی دنبال شود.

استاندار فارس اظهار کرد: سرم سازی رازی باید علاوه بر تولید محصولات مورد نیاز داخلی زمینه کمی برای تولید محصولات صادراتی را نیز فراهم کرده و رایزنی های لازم در این خصوص را به ویژه با کشورهای همسایه انجام دهند.