رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس در سفر یک روزه به شهرستان لامرد، از مناطق سیل زده بازدید و با بهره برداران بخش کشاورزی گفتگو کرد.

 در پی نزول رحمت الهی و وقوع سیل در اواخر آذر ماه سال جاری و وارد آمدن خسارت به چندین بخش کشاورزی و اراضی کشت شده شهرستان، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در راس هیاتی از اراضی زراعی و باغی تخریب شده روستای خشت بخش اشکنان شهرستان لامرد بازدید کرد.

در این بازدید که بخشدار اشکنان ضمن بازدید از اراضی تخریب شده و محصولات خسارت دیده گزارشی از میزان بارش، روند و میزان تخریب ارائه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ضمن استماع گزارش مسئولین جهاد کشاورزی، بخشدار، دهیار و کشاورزان گفت: از میزان خسارت وارد شده به کشاورزان متأثر گردیده و در کنار شما هستیم و تلاش مجموعه جهاد کشاورزی بر جبران خسارت کشاورزان است.

وی ضمن درخواست مستندسازی خسارت ها جهت پیگیری اظهار داشت: تلاش می کنیم از مراجع مختلف نسبت به رفع خسارت کشاورزان اقدام لازم صورت پذیرد.

شایان ذکر است در بارندگی اواخر آذرماه که منجر به وقوع سیل شد خسارت عمده ای به کشاورزی شهرستان و به ویژه بخش اشکنان وارد شد.

در این سفر طرح های تغذیه مصنوعی دره شیرینو واقع در بخش مرکزی شهرستان و تنگ ماهی واقع در بخش اشکنان اجرا شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لامرد نیز مورد بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس قرار گرفت و میزان خسارت وارد شده از سیل بررسی شد.  در این بازدید فانی مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان گزارشی از مشخصات و زمان اجرای طرح و میزان و زمان بارش و خسارت های وارد شده را ارائه کرد و درخصوص موارد خسارت و اقدامات مورد نیاز، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این بازدید حسین پژمان معاون بهبود تولیدات گیاهی، محمد مهدی صادقی مدیر صنایع غذایی و کشاورزی، عباس رضوی نژاد مدیر امور اداری، علیرضا واحدی پور رئیس اداره روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، بخشدار اشکنان و جمعی از کشاورزان این بخش حضور داشتند.