سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بیضا از آغاز کشت صیفی در سطحی بالغ بر 11 هزار هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و گفت: کار کشت این محصولات از اواخر اردیبهشت آغاز شده و تا اواخر خرداد ماه نیز ادامه دارد

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در استان فارس، صدیقه مویدی با اشاره به محدودیت و ممنوعیت های کشت برنج تصریح کرد: پیش بینی می شود کشاورزان به کشت های جایگزین از قبیل صیفی روی آورند که نسبت به سال گذشته افزایش قریب به دو برابری خواهد داشت.  

وی با بیان اینکه عمده کشت محصولات صیفی شامل گوجه فرنگی، هندوانه، خربره، فلفل، پیاز، ذرت، بادمجان و خیار سبز است، اظهار کرد: قریب به 95 درصد از اراضی صیفی شهرستان بیضا به صورت نشایی کشت و به روش های نوین آبیاری تحت فشار تجهیز می شوند.

او با اشاره به اینکه محصولات صیفی شهرستان بیضا علاوه بر تامین نیاز محلی به دیگر استان ها و بخشی نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه صادر می شود، ابراز کرد: در این فصل سهم اشتغال قابل توجه ای در بخش کشاورزی از کشت محصولات صیفی محقق می شود.

مویدی اضافه کرد: پیش بینی می شود در سال 1401 بیش از 330 هزار تن انواع محصولات صیفی توسط کشاورزان شهرستان بیضا تولید و به بازار های هدف ارسال شود.